Allegro.pl

Allegro.pl to najpopularniejszy w Polsce serwis aukcyjny i internetowa platforma transakcyjna, a także jedna z najczęściej odwiedzanych polskich stron. Serwis powstał w roku 1999 po sukcesie amerykańskiego eBaya. Od 2007 roku allegro umożliwia użytkownikom założenia własnego sklepu. Każdy użytkownik może wystawić na allegro przedmiot na sprzedaż. Do wyboru mamy 3 opcje sprzedaży: poprzez aukcję internetową, wystawienie przedmiotu o określonej cenie (Kup Teraz) lub połączenie dwóch z tych opcji. Przy aukcjach internetowych możemy wystawić przedmiot bez ceny minimalnej (tzw. BCM zaczynający się od 1 zł) lub z ceną minimalną, za jaką jesteśmy gotowi sprzedać dany przedmiot lub usługę. W 2017 roku serwis zrezygnował z możliwości wystawiania komentarzy kupującym, upodabniając się tym samym m.in. do chińskiego aliexpress. Platforma allegro pobiera prowizję za wystawienie przedmiotów oraz prowizję od sprzedaży (poza kategoriami Nieruchomości, Samochody, Motocykle i quady > Używane, Inne pojazdy i łodzie, Przyczepy, naczepy, Maszyny budowlane, Maszyny rolnicze, Nieruchomości Usługi, Wakacje i Żywe zwierzęta)

Podobne strony do allegro.pl

Produkty od podobnych stron

ebay.pl
Kliknij i przejdź
ebay.pl
Aukcje eBay.pl - kupuj i sprzedawaj na całym świecie. Miliony aukcji po niskich cenach, bezpieczeństwo zakupów gwarantowane, znajdź i licytuj samochody, antyki, znaczki, monety, banknoty, odzież, elektronika, aparaty cyfrowe, sprzęt sportowy, DVD, CD,nowe
aukcyjnie.pl
Kliknij i przejdź
aukcyjnie.pl
Chcesz sprzedać samochód? A może kupić mieszkanie? Szukasz pracy lub korepetycji? Nasz portal aukcyjny jest dla Ciebie! /
webaukcje.pl
Kliknij i przejdź
webaukcje.pl
webaukcje.pl - regionalny serwis aukcyjny. Kupuj, sprzedawaj, licytuj
taneo.pl
Kliknij i przejdź
taneo.pl
Darmowy serwis aukcyjny. Taneo to Twoje lokalne aukcje - blisko i tanio! Zamieść ogłoszenie, wystaw aukcję lub stwórz swój własny sklep internetowy!
Pytania i odpowiedzi do Allegro.pl
Ile czasu ma sprzedawca na allegro na zwrot pieniędzy po odstąpieniu od umowy?
Każdy sprzedawca na allegro, który jest przedsiębiorcą ma 14 dni, aby zwrócić pieniądze klientowi, który odstąpił od umowy. Kupujący na allegro.pl ma tyle samo dni na odesłanie przedmiotu. Zwrot pieniędzy na konto kupującego może się wydłużyć, jeśli sprzedający nie otrzyma zwrotu towaru.
Co to są monety allegro?
Monety allegro to punkty, które można zdobyć za kupno niektórych produktów oznaczonych specjalnym, żółtym znakiem M. Każda moneta odpowiada 1 PLN. Wymienić je można na bony 10 zł lub 20 zł, które można wykorzystać na allegro.pl przy zakupach za minimum 50 zł. Często możemy zdobyć dodatkowe monety, aktualne promocje możesz sprawdzić tutaj.