Allegro.pl

Allegro.pl
allegro.pl
Allegro.pl to najpopularniejszy w Polsce serwis aukcyjny i internetowa platforma transakcyjna, a także jedna z najczęściej odwiedzanych polskich stron. Serwis powstał w roku 1999 po sukcesie amerykańskiego eBaya. Od 2007 roku allegro umożliwia użytkownikom założenia własnego sklepu. Każdy użytkownik może wystawić na allegro przedmiot na sprzedaż. Do wyboru mamy 3 opcje sprzedaży: poprzez aukcję internetową, wystawienie przedmiotu o określonej cenie (Kup Teraz) lub połączenie dwóch z tych opcji. Przy aukcjach internetowych możemy wystawić przedmiot bez ceny minimalnej (tzw. BCM zaczynający się od 1 zł) lub z ceną minimalną, za jaką jesteśmy gotowi sprzedać dany przedmiot lub usługę. W 2017 roku serwis zrezygnował z możliwości wystawiania komentarzy kupującym, upodabniając się tym samym m.in. do chińskiego aliexpress. Platforma allegro pobiera prowizję za wystawienie przedmiotów oraz prowizję od sprzedaży (poza kategoriami Nieruchomości, Samochody, Motocykle i quady > Używane, Inne pojazdy i łodzie, Przyczepy, naczepy, Maszyny budowlane, Maszyny rolnicze, Nieruchomości Usługi, Wakacje i Żywe zwierzęta)
Jesteś właścicielem strony allegro.pl? Możesz ją edytować.

Opinie o allegro

ocena ocena ocena ocena ocena
Ryszard
Wystawiasz ofertę z wyróżnieniem, za które płacisz 19 zł. Kupujący klika, ale nie finalizuje transakcji lub licytuje i też nie płaci. Nie otrzymujesz zwrotu opłaty za wyróżnienie. Kupujący nie ponosi żadnych konsekwencji. Możesz go tylko dodać do czarnej listy kupujących, żeby więcej nie kupował u ciebie. Chcesz ponownie wystawić z wyróżnieniem, więc musisz jeszcze raz zapłacić za ten sam przedmiot 19 zł. Sytuacja może się powtórzyć. Jeśli zapłacisz 19 zł za wyróżnienie, prowizję płacisz od sprzedanego przedmiotu i dodatkowo prowizję od sprzedaży wyróżnionej. Dziwię się, że nie ma chętnych w Polsce, którzy za połowę tego co bierze allegro, wzięliby się za taki biznes. gdyby powstał taki serwis sprzedający hurtem przeszliby z "alledrogo".
Oceniono: 2019-08-29 21:13:54
ocena ocena ocena ocena ocena
Tom
Allegro stosuje bardzo nieprzyjazna, a wrecz chamska opcje wyrozniania, ktora jest droga i przy wiekszosci mniejszych przedmiotow po prostu nieoplacalna dla sprzedajacego. Jednoczesnie kupujacy musi sie przebijac przez wiele stron promowanych, sponsorowanych itp zanim dotrze do ofert, ktore sa podstawa serwisow aukcyjnych: po prostu ofert sprzedazy przez zwyklych uzytkownikow. Krotko mowiac: serwis nieprzyjazny uzytkownikom, stosujacy praktyki, ktore zabijaja to co lezy u podstaw idei aukcji.
Oceniono: 2018-10-30 13:49:40
ocena ocena ocena ocena ocena
Michał
Mam mieszane uczucia co do allegro. Na plus na pewno raty 0%, na ogromny minus to, że nie robią porządku z aukcjami przedmiotów, które wystawiane są jako nowe, a posiadają "drobne ryski", są powystawowe itp. Jeśli coś zostało rozpakowane i było testowane, dotykane przez niezliczoną liczbę ludzi i posiada jakikolwiek ślad użytkowania, m.in. te drobne ryski to nie jest produktem nowym! Dziwi mnie to, że allegro nie reaguje na ten oszukańczy proceder.
Oceniono: 2017-04-26 15:11:14
allegro
Średnia ocena: 1.67 / Głosów: 3
Dodaj opinie

Podobne strony do allegro.pl

Pokaż: wszystkie podobne
  • wszystkie podobne
  • serwis aukcyjny
e ebay.pl ebay.pl
Aukcje eBay.pl - kupuj i sprzedawaj na całym świecie. Miliony aukcji po niskich cenach, bezpieczeństwo zakupów gwarantowane, znajdź i licytuj samochody, antyki, znaczki, monety, banknoty, odzież, elektronika, aparaty cyfrowe, sprzęt sportowy, DVD, CD,nowe
a aukcyjnie.pl aukcyjnie.pl
Chcesz sprzedać samochód? A może kupić mieszkanie? Szukasz pracy lub korepetycji? Nasz portal aukcyjny jest dla Ciebie! /
t taneo.pl taneo.pl
Darmowy serwis aukcyjny. Taneo to Twoje lokalne aukcje - blisko i tanio! Zamieść ogłoszenie, wystaw aukcję lub stwórz swój własny sklep internetowy!
w webaukcje.pl webaukcje.pl
webaukcje.pl - regionalny serwis aukcyjny. Kupuj, sprzedawaj, licytuj
Ile czasu ma sprzedawca na allegro na zwrot pieniędzy po odstąpieniu od umowy?
Każdy sprzedawca na allegro, który jest przedsiębiorcą ma 14 dni, aby zwrócić pieniądze klientowi, który odstąpił od umowy. Kupujący na allegro.pl ma tyle samo dni na odesłanie przedmiotu. Zwrot pieniędzy na konto kupującego może się wydłużyć, jeśli sprzedający nie otrzyma zwrotu towaru.
Co to są monety allegro?
Monety allegro to punkty, które można zdobyć za kupno niektórych produktów oznaczonych specjalnym, żółtym znakiem M. Każda moneta odpowiada 1 PLN. Wymienić je można na bony 10 zł lub 20 zł, które można wykorzystać na allegro.pl przy zakupach za minimum 50 zł. Często możemy zdobyć dodatkowe monety, aktualne promocje możesz sprawdzić tutaj.